شروع ثبت نام دوره بازرسی جوش سطح ۲

اولین دوره بازرسی جوش سطح ۲ دانشکدگان فنی دانشگاه تهران

دوره بازرسی و کنترل کیفیت جوش سطح ۲
۰۲ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۴:۵۷ کد : ۳۲۶۱۳ اخبار دوره ها
تعداد بازدید:۲۳۷
جوشکاری یکی از روش‌های پرکاربرد در اتصال دائمی قطعات مختلف صنعتی است. تضمین عملکرد مناسب اتصال جوشی مطابق انتظار مهندس طراح، با اجرای دقیق فرآیندهای کنترل کیفیت جوش مرتفع می‌گردد.
اولین دوره بازرسی جوش سطح ۲ دانشکدگان فنی دانشگاه تهران

دوره بازرسی جوش سطح ۲

جوشکاری یکی از روش‌های پرکاربرد در اتصال دائمی قطعات مختلف صنعتی است. تضمین عملکرد مناسب اتصال جوشی مطابق انتظار مهندس طراح، با اجرای دقیق فرآیندهای کنترل کیفیت جوش مرتفع می‌گردد. بازرسان مهمترین نقش را در تطابق الزامات طراحان ایفا می‌کنند.

در این میان هرگاه بحث طراحی و اجرای جوش مطرح می‌شود همواره کیفیت جوش و صحت انجام آن مورد سوال و توجه ویژه است. استفاده از سازه‌های جوشی با وجود داشتن مزیت‌های اجرایی بسیار، در صورت وجود عیوب بحرانی و خطرناک در جوش می‌تواند به تخریب‌های فاجعه‌بار بیانجامد. این امر اهمیت ویژه دانش بازرسی و کنترل کیفیت جوش را آشکار می‌کند. دوره بازرسی جوش سطح ۲ دوره‌ایست کاربردی برای علاقه‌مندان به کار در زمینه بازرسی، نظارت و کنترل کیفیت سازه‌های جوشی. مخاطبان این دوره عموماً دانش‌آموختگان رشته‌های متالورژی، مکانیک و عمران هستند که با رشته جوشکاری سر و کار دارند. استفاده روز‌افزون از جوشکاری در صنعت همواره نیاز به بازرسان جوش آموزش‌دیده را افزایش می‌دهد و افراد متخصص در این رشته می‌توانند از مزیت‌های این تخصص در یافتن موقعیت‌های شغلی مناسب بهره‌مند شوند. در این دوره به جستار‌های گسترده‌ای از موضوعات مرتبط جوشکاری و بازرسی جوش پرداخت‌می‌شود که شرح متخصری از آنها در زیر آمده است:

۱- شرح وظایف بازرس جوش

۲- روش‌های اندازه‌گیری و کار با انواع گیج‌های جوش

۳- انواع عیوب جوش

۴- آزمون‌های مخرب و غیرمخرب

۵- آزمون‌های ارزیابی صلاحیت جوشکار

۶- بازرسی متریال پایه

۷- کدها، استاندارد‌ها و سمبل‌های جوشکاری

۸- آشنایی با فرآیند‌های جوشکاری (کارگاه عملی)

۹- آشنایی با مواد مصرفی جوش

۱۰- جوش‌پذیری

۱۱- تعمیرات جوش

۱۲- پ یچیدگی در جوش

۱۳- عملیات حرارتیِ جوش

۱۴- کاربرد و کنترل عملیات پیش‌گرم در جوش

 

 


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: دوره بازرسی جوش دانشگاه تهران بازرسی چشمی جوش کنترل کیفیت جوش دوره بازرسی حرفه ای جوش دوره بازرسی جوش دانشکدگان فنی دانشگاه تهران شناسایی عیوب جوش ASNT VT LEVEL II VISUAL INSPESTION OF WELD