برنامه زمانبندی دوره های HSE فعالیت در کارگاه ها و آزمایشگاه ها

معرفی دوره‌های HSE فعالیت در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های دانشکدگان فنی دانشگاه تهران


معاونت پژوهشی دانشکدگان فنی در راستای ارتقا ایمنی فعالیت در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های اقدام به برگزاری دوره‌های آموزش سلامت، ایمنی و محیط زیست می‌نماید. حضور در این دوره‌ها و طی نمودن موفقیت‌آمیز آزمون نهایی در آنها از الزامات فعالیت در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های دانشکدگان فنی می‌باشد.

 

زمانبندی برگزاری دوره‌های HSE فعالیت در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها


زمانبندی دوره‌های HSE به نحوی برنامه‌ریزی شده است که این دوره‌ها در آخرین ۵ شنبه هر ماه شمسی به صورت کارگاه یک روزه برگزار شود. این کارگاه‌ها در دو جلسه قبل از ظهر (۹ الی ۱۰:۱۵ و ۱۰:۴۵ الی ۱۲:۰۰) و یک جلسه بعد از ظهر (۱۴ الی ۱۵:۱۵) برگزار می‌شود. بعد از اتمام آموزش و مرور محتوی ارائه شده دانش‌پذیران حاضر در کلاس رأس ساعت ۱۷ در آزمونی با ۶۰ سوال چهارگزینه‌ای (۶۰ دقیقه) شرکت می‌کنند. در صورت کسب نمره بالاتر از ۶۰/‏۴۵‬ گواهی شرکت موفقیت‌آمیز در دوره آموزشی به دانش پذیر اعطا می‌گردد. در صورت عدم کسب نمره حداقل، دانش پذیر می‌بایست در کلاس بعدی ثبت نام نماید.


مدرس دوره‌های HSE فعالیت در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها


مدرس دوره‌های HSE فعالیت در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها خانم دکتر زهرا اکبری عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی عمران با تخصص محیط زیست و سابقه فعالیت در ممیزی و استقرار HSE در تمامی دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران می‌باشد.

 

نحوه برگزاری دوره آموزشی


با تکمیل فرایند ثبت نام دانش‌پذیران به یک کلاس مجازی در سامانه elearn دانشگاه تهران هدایت می‌شوند. قبل از برگزاری دوره آموزشی، از دانش‌پذیران دعوت می‌شود تا به محتوی آنلاینی که در سامانه elern در اختیارشان قرار داده می‌شود مراجعه نموده و نسبت به محتوی کلاس آگاهی اولیه فراهم آورند. در روز برگزاری دوره، دانش‌پذیران به صورت حضوری با توجه به تعداد افراد ثبت نام شده بین ۵۰ تا ۵۰۰ نفر به یکی از کلاس‌ها و یا آمفی‌تئاترهای دانشکدگان فنی در کارگاه آموزشی شرکت می‌کنند. مطابق برنامه از پیش تعیین شده در انتهای برگزاری کارگاه دانش‌پذیران در آزمون شرکت می‌نمایند

 

گواهی نامه صادر شده از سوی مرکز آموزش‌های عالی تخصصی


در صورت موفقیت در دوره آموزشی و کسب نمره‌ای بالاتر از حداقل مجاز (۶۰/‏۴۵)‬ گواهی نامه شرکت موفقیت‌آمیز در دوره آموزشی برای دانش پذیر صادر می‌گردد. لازم به تذکر است که اعتبار این گواهی نامه ۳ سال می‌باشد و در صورت نیاز به فعالیت در آزمایشگاه‌ها و یا کارگاه‌های دانشکدگان فنی بعد از ۳ سال، دانش پذیر باید مجدد در دوره HSE شرکت نموده و گواهینامه جدید اخذ نماید. نمونه گواهی نامه مرکز آموزش های عالی تخصصی برای موفقیت در شرکت در دوره را می توانید از این لینک دانلود نمایید.

 

هزینه های ثبت نام در دوره HSE فعالیت در آزمایشگاه ها و کارگاه ها


هزینه ثبت نام در دوره آموزشی HSE فعالیت در کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های دانشگاه تهران ۰۰۰"۲۷۰"۳ ریال می‌باشد. برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پرسنل دانشکدگان فنی دانشگاه تهران ۹۰% این هزینه توسط معاونت پژوهشی پرداخت می‌شود.

 

شرکت در دوره‌های HSE کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها برای چه کسانی ضروری است؟


اگر دانشجو یا پرسنل دانشکدگان فنی و دانشگاه تهران و یا به هر دلیلی در محیط‌های آزمایشگاهی و یا کارگاهی دانشکدگان فنی تردد دارید شرکت در این دوره برای شما الزامی است. لازم به تذکر است که مرکز آموزش‌های عالی تخصصی دوره‌های متنوع HSE برگزار می‌کند. به آن دسته از علاقمندانی که پرسنل و یا دانشجوی دانشکدگان فنی دانشگاه تهران نیستند توصیه می‌شود به شرح این دوره و دوره‌های موازی دیگر را مطالعه نموده و در در نهایت دوره مد نظر خود را انتخاب نمایند

ردیفماه های سال 1401شروع ثبت نامآخرین مهلت ثبت نامتاریخ برگزاری دورهتاریخ صدور گواهی نامهمدرسروز هفتهساعت برگزاری
۱فروردین۱ فروردین۱۸ فروردین۲۵ فروردین۱ اردیبهشتخانم دکتر زهرا اکبری۵ شنبه۹:۰۰ - ۱۸:۰۰-
۲اردیبهشت۱ اردیبهشت۲۲ اردیبهشت۲۹ اردیبهشت۵ خردادخانم دکتر زهرا اکبری۵ شنبه۹:۰۰ - ۱۸:۰۰-
۳خرداد۱ خرداد۱۹ خرداد۲۶ خرداد۲ تیرخانم دکتر زهرا اکبری۵ شنبه۹:۰۰ - ۱۸:۰۰-
۴تیر۱ تیر۲۳ تیر۳۰ تیر۶ مردادخانم دکتر زهرا اکبری۵ شنبه۹:۰۰ - ۱۸:۰۰-
۵مرداد۱ مرداد۲۰ مرداد۲۶ مرداد۳ شهریورخانم دکتر زهرا اکبری۴ شنبه۹:۰۰ - ۱۸:۰۰-
۶شهریور۱ شهریور۲۴ شهریور۳۱ شهریور۷ مهرخانم دکتر زهرا اکبری۵ شنبه۹:۰۰ - ۱۸:۰۰-
۷مهر۱ مهر۲۱ مهر۲۸ مهر۵ آبانخانم دکتر زهرا اکبری۵ شنبه۹:۰۰ - ۱۸:۰۰-
۸آبان۱ آبان۱۹ آبان۲۶ آبان۳ آذرخانم دکتر زهرا اکبری۵ شنبه۹:۰۰ - ۱۸:۰۰-
۹آذر۱ آذر۱۷ آذر۲۴ آذر۱ دیخانم دکتر زهرا اکبری۵ شنبه۹:۰۰ - ۱۸:۰۰-
۱۰دی۱ دی۲۲ دی۲۹ دی۶ بهمنخانم دکتر زهرا اکبری۵ شنبه۹:۰۰ - ۱۸:۰۰-
۱۱بهمن۱ بهمن۲۰ بهمن۲۷ بهمن۴ اسفندخانم دکتر زهرا اکبری۵ شنبه۹:۰۰ - ۱۸:۰۰-
۱۲اسفند۱ اسفند۱۸ اسفند۲۵ اسفند۱۴ فروردینخانم دکتر زهرا اکبری۵ شنبه۹:۰۰ - ۱۸:۰۰-
----------
نمایش ۱ تا ۱۳ مورد از کل ۱۳ مورد.